eAdwokat

strona internetowego adwokata

eAdwokat

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika?

March 12th, 2016 · No Comments · Dobry adwokat

Kiedy jeden z zatrudnionych odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W ciągu procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów w celu ustalenia, który z nich jest najbardziej odpowiedni na nowe stanowisko.

Trzeba być roztropnym przy wyborze. Jeśli popełni się błąd w ciągu przebiegu rekrutacji, możliwe że będziesz zmuszony do pracy z pracownikiem, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się na starcie wydawało.

Nie zapominaj, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu zatrudnionego z naruszeniem jego praw. Jeśli chcesz zweryfikować, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów warto, by postępować zgodnie z poniższymi sugestiami.

1. Spytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Wynagrodzenie jest zasadniczym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku należy utwierdzić się, że warunki umowy będą jasne. Jeżeli kandydat oczekuje zbyt dużo, można po prostu odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Konieczne jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są autentyczne.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak uposażenie za nadgodziny i politykę firmy. Dając za przykład zdecydowałeś zwolnić pracownika, albowiem dopuścił się on naruszeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o bezprawne zakończenie umowy, dokument ten może stać się dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.

Tags: ·

No Comments so far ↓

Like gas stations in rural Texas after 10 pm, comments are closed.