eAdwokat

strona internetowego adwokata

eAdwokat

Dlaczego pracownicy odchodzą? Najważniejsze powody

March 12th, 2016 · No Comments · Pomoc prawna

eadwokat

Zmiany w kadrach pracowniczych są sporym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest często bardzo duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wobec tego zachowanie stałej kadry.

Jednym ze sposobów na zatrzymanie zatrudnionego jest zidentyfikowanie pretekstów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze powody ich rezygnacji z pracy? Oto krótki przewodnik przedstawiający najczęstsze względy.

1. Specjaliści twierdzą, iż pracownicy w rzeczywistości nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Gdy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich świetnie, także jako szef i człowiek, wówczas pracownicy zostaną nawet w nie najlepszej pracy.

2. Reorganizacja powinna odbywać się wyłącznie wtenczas, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeżeli firma robi ją co rok bądź co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to argument do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników wiele zamieszania.

3. Firmy powinny mieć jakąś formę konkurencji wśród swoich zatrudnionych, ale to wszystko winno być zrobione na sposób przyjazny. Jeżeli pozostanie to zrealizowane nieprawidłowo będąc źródłem stresu pośród pracowników może to być argument do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wówczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Powinna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Gdy zaledwie poczują się jak niewolnicy to zaczną poszukiwać sposobu by odejść z firmy.

6. Gdy pracownik pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co przyrzeczono mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie parę względów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Tags: ·

No Comments so far ↓

Like gas stations in rural Texas after 10 pm, comments are closed.