eAdwokat

strona internetowego adwokata

eAdwokat

Niedobry pracodawca – jak sobie z nim radzić?

March 12th, 2016 · No Comments · Pomoc prawna

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz swój pobyt w tamtym miejscu zależeć będzie sporo od tego jak zauważasz własnego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeżeli odczuwasz, że masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

Ale jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz zwyczajnie zrezygnować bez przemyślenia alternatyw, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym szefem? Będzie lepiej, jeżeli poznasz techniki radzenia sobie z takimi problemami. Oto parę pomysłów jak dawać radę ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli kłopoty z pracodawcami od chwili powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży problem.

2. Co w szczególności jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania winna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz kłopoty ze swoim przełożonym popatrz na rzeczy, które możesz zrobić. A nuż będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko pamiętaj, że cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

4. Jeśli masz kłopoty np. z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego typu problemem.

5. Trzeba uwzględnić, iż skarga przeciw konkretnej osobie powinna być rzeczowa i prawdziwa. Wszystko powinno być udowodnione. Jeśli chodzi o pewnie nieporozumienie nie może to być argument, aby narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane poprzez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, ażeby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.

Tags: ·

No Comments so far ↓

Like gas stations in rural Texas after 10 pm, comments are closed.